RKK-EKVAATOR MATERJALIST ELEMENDID

Hoonekarpide projekteerimisel arvestatakse seinamaterjali gabariitidega, kasutades ainult meie nomenklatuuris olevaid elemente. RKK-Ekvaator plokkide konstruktsioon ja kõigi elementide vastastikune sobivus väldib monteerimise käigus tekkida võivaid vigu, lihtsustab ja kiirendab ehitusprotsessi, sest müürseppadel ei teki vajadust raisata aega   plokkide parajaks saagimisele.

 

Plokid asetatakse üksteise peale, tapikanaliga allapoole. Tavaline mört või peeneteraline liim kantakse ühtlase, 8 - 9 mm paksuse kihina ainult betoondetailidele. Soojust isoleeriv kiht seotakse polüuretaanvahuga.

 

Armatuur paigaldatakse vastavalt projektile. Elektrikaablite, santehnika ja ventilatsioonikanalid on supersoojapidavate plokkide tootmise käigus ette valmistatud. Majade püstitamiseks on meil nomenklatuuris järgmised elemendid:

 

RKK-Ekvaator materjali elemendid

RKK-Ekvaator 4-KIHILISE MATERJALI TÜÜBID

***Üksikasjalikud soovitused , kui soovite projekteerida hoonet ja kasutada selle ehitamiseks RKK-Ekvaator 4-kihilistest plokke,  saadetakse välja vastavalt teie soovidele.

Materjali koostis

RKK-Ekvaator 4-kihilise kõrge soojapidavusega seinaploki peamiseks tooraineks on meie tarnijate poolt toodetav kohalik, sertifitseeritud toore. Kasutatavate materjalide täpsemate tehniliste andmete ja omadustega on võimalik tutvuda alljärgnevatel veebilehtedel:

 

Portlandtsement( Kunda Nordic Tsement. www.knc.ee);

 

Paekillustik (AS Harku Karjäär. www.killustik.ee);

 

Graniitkillustik (Rudus AS. www.rudus.ee);

 

Keramsiitkillustik (Saint-Gobain Ehitustooted AS, www.weber.ee);

 

Liiv (AS Silikaat. www.silikaat.ee);

 

Plastifikaator(Semtu AS. www.semtu.ee);

 

Värvipigmendid (Semtu AS. www.semtu.ee);

 

Klaasplastist armatuur (PMD Baltic OÜ. www.pmdbaltic.com);

 

Isolatsioonimaterjal -  vahtpolüstürool EPS (Estplast AS. www.estplast.ee. Reideni Plaat AS. www.reideniplaat.ee);

Isolatsioonimaterjal polüuretaan SPU –(www.spu.fi);

 

Vesi

 

Ploki sisemine ja välimine kiht on omavahel ühendatud klaasplastist armatuuriga. Kõige välimine dekoratiivne kaitsekiht on valatud tihedast betoonist RKK-Ekvaator patenteeritud tehnoloogiat kasutades. Sellele kihile võib anda mistahes värvitooni. Vajadusel saab siin kasutada ka krohvimist või hilisemat fassaadi ülevärvimist.

 

 

Tehnilised näitajad

RKK-Ekvaator valmistamiseks vajalik betoon toodetakse graniit-, keramsiit- või paekillustikust. Olenevalt sellest, kui tugevat   plokki vajatakse. Erineva killustiku kasutamine ei mõjuta ploki soojapidavust.

Tabel1. RKK-Ekvaator tehnilised andmed

RKK-Ekvaator vastab standardile EVS-EN 771-5:2011 ja sellele on omistatud CE markeering.

Omadused

Mikrokliima

Välimine, tihe ja õhku mitteläbilaskev RKK-Ekvaator kiht on kahetoimeline: väljast kaitseb hoonet igasuguste ilmastikuolude ja mehhaaniliste vigastuste eest, seespool  aga talletab soojusenergiat.

 

Omab püsivat külmakindlust. Niisugune materjal lihtsalt välistab sisetemperatuuri järud kõikumised ükskõik millises kliimavöötmes ja loob soodsa hoonesisese mikrokliima. Seepärast on külmal ajal niisuguses majas mõnusalt soe, aga palavatel päevadel – meeldivalt jahe

Veekindlus

Vesi ja niiskus lihtsalt ei suuda tungida läbi välimise kattekihi, millel on äärmiselt madal niiskuseimavus. See on eriti oluline niiskes, mereäärses kliimas.

Heliisolatsioon ja mürasummutus

RKK-Ekvaator soojusploki 4-kihiline  erineva tihedusega materjalidest koosnev konstruktsioon ja ülikerge, mikropoorse ning madala soojusjuhtivusega  isolatsioonimaterjali küllaldane paksus tagavad suurepärase heliisolatsooni ja müra neeldumise.

Tuleohutus

RKK-Ekvaator ei põle ja suudab mitme tunni jooksul taluda kõrget temperatuuri. Materjal kuulub A1 tulekindluse klassi, plokisisene isolatsioonimaterjal on aga täielikult betooniga kaitstud.

Tugevus ja pikaealisus

Väliskihi suur tihedus annab plokile suure vastupidavusee agressiivses keskonnas ja seda kõigis kliimavööndites. Betoonist sisemised vaheseinad kaitsevad isolatsioonimaterjali ideaalselt ükskõik milliste sisemiste või väliste kahjulike faktorite eest. Betooni tihedus ja tugevus muudavad  kapitaalsete  seinte  massiivse  konstruktsiooni  veelgi  kauem kestvaks.

Valmistoode

RKK-Ekvaator on 100% tehases valminud toode. See ei vaja enam täiendavat töötlemist, lihvimist või saagimist. Tootel on viimistletud välispind, sisseehitatud isoleeriv kiht, tapikanal maksimaalselt Ø 16 mm klaasplastist armatuuri paigaldamiseks.

Tervis ja ökoloogia

RKK-Ekvaator – see on ökoloogiline materjal, mis ei sisalda ega eralda kahjulikke aineid. Materjal säilitab oma omadused kogu ekspluatatsiooniaja vältel.

Energiasäästlik

Kõrge soojapidavast materjalist RKK-Ekvaator ehitatud hooned, mille seinte paksus on  40 cm, on ilma täiendava soojustamiseta püsivalt soojapidavad. Isegi ilma traditsioonilise küttesüsteemita!!! vastavad  oma soojapidavuse poolest hoonetele esitatavatele energiasäästu nõuetele.

Ehita oma kauakestev, madalenergiakivimaja  RKK-EKVAATOR seinamaterjalist!

RKK-EKVAATOR  kasutamine

Lühikesed tehnoloogilised juhtnöörid  ülihea soojapidavusega seinte materjali RKK-Ekvaator paigaldamiseks.

 

Liim

Liimilahus kantakse hambulise staapli (hammas 9 mm) abil ühtlase kihina ainult ploki betoonist osadele. Müüri ladumiseks kasutatakse spetsiaalset keramsiit/ betoon plokkide liimi.

 

Plokkide ladumine

Klassikaline müüri ladumine. Vuugid tehakse 3 – 5 mm paksused.  Vältida tuleb liimi valgumist plokkide välisküljele. Vuugid silutakse. Soojenduskihi vertikaalsed ja horisontaalsed vuugid täidetakse maksimaalse soojuspidavuse ja niiskuskindluse saavutamiseks täies ulatuses 2 kuni 3 kihi soojust isoleeriva  polüuretaani vahuga, kasutades selleks ballooni ja püstolit.

 

Plokkide mõõtmed ja kasutusvalmidus.

Materjal ei vaja ehitusobjektil mitte mingisugust täiendavat töötlemist, lõikamist, freesimist.  Nii armeerimiseks, elektrikaablite, torustiku  vajalikud süvendid, avad või kanalid on plokkides olemas. Plokid on täiesti kasutusvalmid.

 

Vaheseinad.

Põikseinad laotakse pikiseintega kas seotult või otsakuti

 

Soovitused seina ladumiseks

Seina ladumist alustatakse sellest, et vundamendile laotatakse hüdroisolatsiooni kiht. Esimese rea plokkide alumine, ilma punnita külg asetatakse segule. Pärast esimese rea ladumist puhastatakse plokid harja abil tolmust.  Ettevalmistatud siledale pinnale kantakse hambulise staapli abil 8-9 mm paksune liimi kiht.

1. Soojusplokkide esimene rida tuleb laduda ideaalses tasapinnas, siis on järgmiste ridade ladumine niisama lihtne nagu laste konstruktor.

2. Koos esimese rea ladumisega paigaldage kindlasti ka hüdroisolatsioon, et vältida niiskuse sissetungimist.

3. Töö lõpetamisel katke müüri ülemine plokkide rida kilega kinni, et seina sisse ei pääseks liigset niiskust.

 

***Üksikasjalikud soovitused , kui soovite projekteerida hoonet ja kasutada selle ehitamiseks RKK-Ekvaator 4-kihilistest plokke,  saadetakse välja vastavalt teie soovidele.

 

Ehita oma kauakestev, madalenergiakivimaja  RKK-EKVAATOR einamaterjalist!

 

Tark ei kuluta asjatult !

Ehitamine

RKK-Ekvaator madalate hoonete ehitamisel

RKK-Ekvaator kõrgete hoonete ehitamisel

Tehnilised andmed

Tüüpiline paigaldus:

1. Generaator

2. Juhtimiskeskus

3. Infrapunakütte

4. Lisa aku

5. Veeboiler

6. Kodutehnika

7.   Elektriarvesti

 Tehniline iseloomustus

Lisa info

Jaga oma sõbrale

Meie rekvisiidid

ECOTOPLINE  OÜ

Estonia

Harjumaa, Harku vald,

Türisalu küla

76706

Ottitooma tee

Tel. +372 52 41 525

E-mail: admin@ecotopline.com