Materjal RKK-Ekvaator

 

MATERJAL RKK-EKVAATOR

Кeramsiitbetoon

Isolatsioonimaterjal

Tapikanal armeerimiseks

Kremnegraniit” tehnologiaga toodetud,patenteeritud fassaadikiht

Patenteeritud kõrge soojapidavusega RKK-Ekvaator (rus: kontinentaalne kliima) seinte ehitusmaterjal – see on uus kaasaegne kandvate seinte ehitusmaterjal, millel on erakordselt kõrge soojapidavus ja pikk eluiga. Sageli kasutatakse selle kohta lühemat väljendit “soojusplokk”.

 

See materjal liidab endas üheks tervikuks praktiliselt kõik vajalikud eelised ja omadused, mida on vaja kiireks ja mugavaks kapitaalsete seinte ehitamiseks ning hilisemaks mugavaks soojapidavas kivist madalenergiamajas elamiseks.

 

Niisuguseid kompleksseid omadusi ei ole enamusel saadaolevaist seinte ehitamiseks mõeldud soojusplokkidest. Seega, soojatõhusad RKK-Ekvaator seinamaterjalid ei ole piisavalt efektiivsed mitte ainult elumajade ehitamisel, vaid neid saab kasutada ka tootmishoonete, toiduainete ladude ja hoidlate või külmkambrite ehitamiseks. Meie tootmisliinidelt tulevate   detailide nomenklatuur võimaldab ehitada nii elu- kui tootmishooneid väga erinevate projektide järgi, individuaalprojektid kaasa arvatud.

 

Kõrge soojapidav seinamaterjal valmistatakse sertifitseeritud kohalikust toorainest. Betoontoodete tootmise paindlik tehnoloogia põhineb peamiselt käsitsitööl ega tekita kahju ümbritsevale keskkonnale.

 

Eelised

 

Ehitusmaterjali RKK-Ekvaator peamised omadused seisnevad selle heas soojapidavuses, stabiilse temperatuuri säilitamise võimes olenemata klimaatilistest tingimustest. Materjali madal soojusjuhtivuse koefitsient võimaldab vähendada hoone kütmise kulutusi 5 kuni 25 kordselt, võrreldes traditsioonilistest ehitusmaterjalidest ja plokkidest ehitatud majadega. Praktiliselt võivad kulutused kütmisele  teatud tingimustes langeda NULLILÄHEDASTEKS!

 

 Matrejali soojapidavus aja jooksul ei vähene, st. et materjali omadused püsivad seni, kuni ehitist kasutatakse. RKK-Ekvaator lahendab teie eest SOOJUSBALANSI DEFITSIIDI probleemi alatiseks.

Ja peale selle:

Kaob vajadus vundamendi täiendavaks soojustamiseks;

Kaob vajadus nii välis- kui siseseinte täiendavaks soojustamiseks;

Kaob vajadus täiendavaks heliisolatsiooni paigaldamiseks;

 

 4-kihilise materjali “külmapunkt” saab traditsioonilise tellis- või plokkseinaga võrreldes hoopis uue tähenduse. Kriitiline “Kastepunkt” asub väljaspool isolatsioonimaterjali kihti ega saa mitte kuidagi hoone seintele mõju avaldada;

 

Кõrge soojapidavast materjalist seinad ei hakka korduvate külmade tõttu lagunema;

 

RKK-Ekvaator materjalist välisseintel on imeväike niiskuse imamise võime. Niiskus ja vesi lihtsalt ei tungi nende sisse. See tegur omab erilist tähtsust niiske kliimaga piirkondade;

 

RKK-Ekvaator ei vaja täiendavat fassaadpinna viimistlemist. Toote faktuurne välispind on igikestev, peab ilma renoveerimise või kapitaalse remondita vastu sama kaua kui hoone.

 

Ploki välispind on äärmiselt tihe, tänu millele see ei hakka loodusjõudude mõjul pragunema, ei teki värvimuutust ega kaota kunagi oma häid omadusi;

 

Armeerimise Ø 16 mm tapikanal tugevdatud armatuuri jaoks on oluline seismiliselt ebastabiilsetes piirkondades.

 

Välimine ja sisemine kiht on omavahel ühendatud basaltoplastilise varrastega, mis välistab külmasildade tekkimise.

 

Soojust ja heli isoleeriv kiht on vahtpolüstüroolist EPS või SPU poliuretaan.

 

Milleks kasutatakse ЕРS-i ja SPU?

 

EPS ja SPU on üks kõige efektiivsem, ülikerge, poorne isolatsioonimaterjal, selle hinna ja kvaliteedisuhe on parim. Omadused:

 

Neil on suurepärane soojuse ja heli isoleerimise võime. Konstruktsiooniliselt stabiilne, ei toimu vajumist, talub koormust. Ei mädane ega lagune ilmastiku toimel. Suur hüdrofoobsus ja niiskuskindlus. Halva elektrijuhtivusega. Keemiliselt stabiilne nii soolade, hapete, loomsete kui taisete rasvade, alkoholi ja  tsemendi suhtes. Ei loo soodsat pinnast mikroorganismide ja taimede arenemiseks.

 

Soojuse ja heli isoleerivatele omadustele betoonseinas ei avalda mõju infrapunane kiirgus, mitte mingisugused ilmastikutingimused, tuli ega närilised. Materjal on hästi kaitstud mehhaaniliste vigastuste eest kogu hoone ekspluatatsioonitsükli vältel, kui hoone seinad ei ole vigastatud.

 

Valmis isolatsioonimaterjal ei avalda kahjulikku toimet ei inimese tervisele ega keskkonnale.

 

Hea õhu kvaliteet siseruumides, kus soojust tagastav sundventilatsioon on kohustuslik. Õhuvahetus ja temperatuuri reguleerimine peavad olema täielikult automatiseeritud ning töös usaldusväärsed;

 

Seinal üldpaksusega 40 cm on materjal väga hermeetiline, s.o. tuul ei puhu läbi  ja see on passiivmajade jaoks eriti oluline;

 

Pinna suur ökonoomsus plokkide soojuspidavuse ja tugevuse tõttu

 

Soojapidav RKK-Ekvaator edestab omadustelt tervet rida olemasolevaid seinaehituse materjale ning  soojaplokke oma soojustehniliste parameetrite, kõrge viimistlustaseme, hea esteetilise välimuse ja pika eluea poolest

 

Ehita oma kauakestev, energiatõhusa kivimaja RKK – Ekvaator seinamaterjalist!

         Ole «ROHELISE ENERGIA” eest! Ole Ökoloogilene!

 

Võrdlev  karakteristika

Vaatamata oma näilisele lihtsusele vastab 4-kihiline soojapidav RKK-Ekvaator materjal (ka kõige kontinentaalsemas kliimas) täielikult vajadustele ja kasutamise eesmärkidele. Sellele annab kinnistust  allpool toodud esitlusgraafik:

Erinevate seinaplokkide paksusest lähtuv,  soojusjuhtivust demonstreeriv graafik

Ülikõrge soojapidavusega  seinaplokk  Kremnegraniit PKK

Pruss

Vahtbetoon

Keramsiitbetoon

Tellis

Betoon

Kõrge soojapidavatest plokkidest RKK-Ekvaator ehitatud hoone tagab elanikele võimaluse veeta kõik talvised kütteperioodid küttekuludega, mis on 5 kuni 25 korda madalamad kui nendes hoonetes, mis on ehitatud traditsioonilistest ehitusplokkidest tavalist tehnoloogiat kasutades, aga suvepalavuses võimaldab see alandada konditasioneeridele kulutatavat energiakogust mitmekordselt.

 

 Kandekonstruktsioonide ning faktuursete kihtide külmakindlust kooskõlla viies ja kasutades isolatsioonimaterjalina EPS või SPU, on võimalik püstitada hooneid, mille arvutusliku ekspluatatsiooni perioodi pikkuseks on üle 100 aastat.

 

Püstitatud ehitised on nägusad tänu unikaalsele betooni värvimise tehnoloogiale, mida kasutatakse  välispindade värvimisel juba plokkide tootmise ajal. Ploki välispind on valatud  spetsiaalse RKK-Ekvaatori seguga, sellele saab anda mistahes faktuuri või värvilahenduse. Nii saab alatiseks välistada vajaduse värvida või renoveerida fassaade.

 

 Sisemine kiht – vahtpolüstüroolist isolatsioon – ei vaja täiendavat seinte ega vundamendi soojustamise ei seest ega väljast;

 

Soojusploki sisemine kandev kiht koosneb keramsiitbetoonist või killustikust, olenevalt projekti nõuetest ja maja kõrgusest;

 

Soojusplokkidest ehitatud maja kogukaal väheneb sisemise isolatsioonikihi ja kasutatava keramsiitbetooni väikese erikaalu arvel. Seeläbi vähenevad maja vundamendi  ehituskulud mitmekordselt.

 

 Materjali kasutusvalmidus on 4:1 (neli ühele) ehitus, aeg, küte, ökonoomsus.

- puudub vajadus vundamendi ning seinte täiendava soojustusmaterjali järele;

- puudub vajadus fassaadi viimistlemiseks;

- kaovad täiendavale  transpordile tehtavad kulutused;

- lühenevad ehituse tähtajad;

- välistab vajaduse hilisematele renoveerimistele ja selleks tehtavatele kulutustele

- minimaliseerib kütmiskulud kogu ekspluatatsiooniperioodi vältel;

 

Soojaplokkidest maja massiivsel konstruktsioonil on  omadus akumuleerida ja säilitada nähtamatut soojusenergiat. See on RKK-Ekvaator kõige olulisem omadus. Kasutades sisemist nähtamatut soojusenergiat, muutuvad niisuguse maja küttekulud minimaalseteks, praktiliselt nullilähedasteks (oleneb madalenergiahoone projektist).

Lisa info

Jaga oma sõbrale

Meie rekvisiidid

ECOTOPLINE  OÜ

 

Estonia

Harjumaa, Harku vald,

Türisalu küla

76706

Ottitooma tee

Tel. +372 52 41 525

E-mail: admin@ecotopline.com